JavaScript + React

Obecnie rozwijam Javascript – zaczęło się niewinnie, od codziennych treningów mniej lub bardziej skomplikowanych zadań na Codewars, gdzie po osiągnięciu 4 kyu (mój profil) uznałem, że mogę lepiej wykorzystać czas, który poświęcam na kodowanie. Złapałem się za naukę Reacta z Reduxem, powoli zaczynając od prostych skryptów i tworząc np. pseudo-blog/portfolio (nie skupiałem się na designie, keep in mind), potem ćwiczenia typu:
react + router
dodanie do powyższego danych z API (fetch, promises…)
czy w końcu Reduxa

Przyszedł czas na trochę przerwy w pisaniu, zacząłem dostrzegać jednak możliwość wykorzystania potencjału kodowania do przyspieszenia codziennych zadań. Zacząłem więc pisać krótkie skrypty by to wszystko przyspieszyć… tak np. powstała „apka”, która analizowała budowę formularza kontaktowego na stronie (tych formularzy do przeanalizowania były setki) i składała z niego kod Velocity szablonu email, który miał być wysyłany do klienta. Innym przykładem był skrypt do analizy poprawności linkowania w sitemap.xml stron ecommerce.

Projektem nad którym spędziłem najwięcej czasu był dump-send.com. Pomysł na aplikację wywiódł się z mojego zainteresowania modelami RC, w szczególności tzw. ‚dronami’ wyścigowymi i latającymi skrzydłami. Idea aplikacji przedstawia się następująco: ustawienia firmware kontrolującego lot modelu można wyeksportować przez CLI dump, np. w celu przesłania komuś aby otrzymać wsparcie. Zrzut nie jest jednak zbyt wygodny do analizy, w szczególności przez osoby nie zaznajomione z tematem. Zadaniem skryptu jest przeanalizowanie „suchego” zrzutu i zaprezentowanie go w uporządkowanej postaci. Dodałem także połączenie z Firebase w celu ułatwienia dzielenia się zrzutem – przykład zrzutu z firmware Betaflight oraz INAV.

Planuję rozwój aplikacji poprzez dodanie API dla aplikacji zewnętrznych, ułatwienie udzielania feedbacku, dalsze uporządkowanie układu – póki co jest właściwie tylko mobile.

Możesz zerknąć także na GitHub, choć tam mnie akurat dawno nie było: github.com/burykot