Cześć, mam na imię Franek

Jestem pogodnym, 7-letnim chłopcem, często się uśmiecham. Mam jednak autyzm, czyli całościowe zaburzenie rozwoju.

Widzę świat inaczej niż Ty, jednak pod specjalistyczną opieką terapeutów, bardzo szybko się uczę.

Możesz mi pomóc, przekaż 1% podatku »

Przekaż Frankowi 1% swojego podatku

Jest to bardzo proste - wystarczy podczas wypełniania deklaracji podatkowej uzupełnić pola:

KRS: 0000127075

Cel szczegółowy: #604 Franciszek Stepanajtys Musisz wpisać całość "Celu", razem ze znaczkiem i numerkiem :)

koniecznie zaznacz   Wyrażam zgodę

Dziękujemy Wam za włączenie się w akcję 1% w poprzednich latach.

Dziękujemy za Waszą ogromną pomoc w ramach akcji 1% dla Franka. Środki, które otrzymaliśmy do dyspozycji w 2016 roku, wykorzystywaliśmy na zakupy pomocy dydaktycznych, badania i zajęcia dodatkowe. Kwota, którą podarowaliście nam na rok 2017 jest także ogromna i pozwala nam kontunuować podjęte działania.

Bardzo za to wszystko dziękujemy!

W swoim przedszkolu Franek wchodzi w grupę rówieśników, nawiązuje kontakt, reaguje emocjami podczas interakcji z dziećmi (!). W tym momencie skupiamy się na komunikacji alternatywnej, rozwijamy słownik obrazkowy, który Franek zaczyna coraz szerzej wykorzystywać, dlatego zachęcamy do przekazania 1% Waszego podatku w rozliczeniu podatkowym także za rok 2017.

Jak zbieramy fundusze?

Zbieramy fundusze na terapię Franka poprzez Fundację Jaś i Małgosia. Jej misją jest niesienie pomocy najwyższej jakości dzieciom z autyzmem oraz innym osobom niepełnosprawnym.

Fundacja JiM walczy o poprawę sytuacji dzieci z autyzmem w Polsce. Prowadzi Centrum Terapii, organizuje kampanie społeczne, wspiera rodziców, prowadzi serwis 1000dzieci.pl.

Zobacz profil Franka w serwisie »

Dziękujemy :)

Na co przeznaczymy środki?

Integracja
sensoryczna

Terapia ucząca umysł
Franka jak prawidłowo odbierać świat

Logopeda

Franek nie mówi,
potrzebuje terapii
z doświadczonym neurologopedą

Pomoce
dydaktyczne

pomagają w rozwijaniu umiejętności manualnych
i społecznych

Franek bardzo chętnie pracuje z terapeutami

Zajęcia z Integracji Sensorycznej spowodowały, że rozumie swoje ciało, pozwala mu to skupić się na tym co dzieje się dookoła niego. Musimy nadal kontynuować te zajęcia aby zachować jego dobrą formę.

Franek w towarzystwie innych, szczególnie dzieci, czuje się już bardzo dobrze, w przedszkolu szuka zawsze miejsca wśród rówieśników i bawi się wśród nich, z niektórymi z nich nawiązując kontakty podczas zabawy, jednak jest w tym bardzo wybiórczy.

Podczas spotkań z logopedą Franek nawiązuje proste dialogi przy pomocy obrazów. Teraz staramy się przenieść komunikację także poza te zajęcia. Pomóż nam sfinansować jego rozwój ze środków z kampanii 1%.